chebacco سوریه تروریست تروریست ها جبهه النصره

chebacco: سوریه تروریست تروریست ها جبهه النصره عملیات نظامی گروه تروریستی هلاکت تروریست های النصره

گت بلاگز قم اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم تجلیل شدند

جمعی از اساتید برتر سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی تقدیر شدند.

اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم تجلیل شدند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، نوزدهمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم ظهر امروز با حضور آیت الله مکارم شیرازی و جمعی از اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه در سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد.

عبارات مهم : اسلامی
مرجع تقلید شیعیان در ابتدای این مراسم، با اشاره به اینکه جهاد علمی بالاتر از جهاد عملی است اظهار داشت: علم فقه در میان علوم اسلامی به رشد خوبی رسیده است و کتاب های هجرت افراد متفاوت از بلادهای غیر اسلامی در کتاب های مختلفی مربوط به احکام متفاوت تدوین شده است هست.

وی با بیان انتشار مقاله ای در وقت طاغوت با تیتر ” آفتاب نیمه شب فنلاند اسلام را به خطر انداخته است”، ابراز کرد: پاسخ چنین یاوه گویی هایی در کتب اسلامی بیان شده است است و آفتاب نیمه شب جهت افرادی که از اسلام ناآگاه بودند، خطرآفرین شد.

همچنین مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور اظهار داشت: در حوزه علمیه استاد تا آخر در زندگی فرد وجود دارد گاهی شاگرد از جایگاه علمی استاد عبور می کند ولی بازهم استاد جایگاه خود را در حوزه علمیه دارد و نگاه طلبه به آن همان نگاه استاد هست.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه اساتید در حوزه های علمیه به وظایف اخلاقی خود عمل می کنند، تصریح کرد: در حوزه علمیه تعامل استاد و شاگرد بر پایه مزد و پول استوار نشده است بلکه در یک تراز ایده آل شخص وظیفه را انجام می دهد، بنابراین باید این سنت را مهم بشماریم.

وی بابیان پویایی درس و استمرار مطالعه در حوزه تصریح کرد: استاد حوزه علمیه در هر بار درس تازه به مطالعه می پردازد، همچنین شاگرد در بحث ارتباط برجستگان کلاس درس یک جایگاه خاص ای دارد که در درس های بزرگان هم شاهد این بوده ایم که ممتازین یک جایگاه خاص ای در کلاس داشته اند.

در آخر مراسم حجت الاسلام سید محمد واعظ موسوی مسئول انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه علمیه قم، بیان کرد: گروه فلسفه چیستی و راه کاره کارها در تاریخ نه اردیبهشت در کنار سه کمیسیون دیگر در مدرسه دارالشفا با حضور قریب به 20 تن از اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم تشکیل شده است هست.

انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: اسلامی | آیت الله مکارم شیرازی | اساتید | قم | حوزه علمیه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog